KURUMSAL

Hakkımızda

Firmamız 1968 yılında, Erdinçoğlu Teknik Profil Komandit Şirketi unvanı ile İstanbul Kapalıçarşı'da ticaret hayatına başlamıştır. 

Uzun yıllar sektörde edinilen tecrübeler neticesinde, yeni bir oluşuma gitme kararı alan şirketimiz, 2009 yılında Alucorex markası adı altında, Ankara ve İstanbul'da faaliyetlerine devam etmiştir.

İşletmemiz 2015 yılı içerisinde büyüme kararı alarak merkezini İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesine taşımış ve ayrıca yine aynı yıl içerisinde Antalya'daki yeni şubesini hizmete açmıştır.Bugün Alüminyum Profil imalatı yapan firmamız, İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir ve Samsun illerinde bulunan 5 farklı satış noktası ile ülkemizin her yerine ürünlerini ulaştırmaktadır. Bunun yanında firmamız, Avrupa, Amerika, Türkî Cumhuriyetler ve Ortadoğu pazarında da faaliyet göstermektedir.

Alucorex, Türkiye standartlarını zorlayan, kaliteli ürünleri ve bunun yanında müşteri memnuniyetini her şeyin önünde tutan hizmet anlayışı ile sektörün sayılı firmaları arasında yer almaktadır. Yapmış olduğumuz standart imalatın dışında, müşteriye özel çözümler üretebilme yeteneğimiz ile sektörde fark yaratmaktayız. Bu yeteneğimiz sayesinde; Alüminyum Profil kullanımının yer aldığı her türlü sistem ile alakalı alternatif çözümler sunmamız söz konusu olmaktadır.

Alüminyum Profil imalatı ve tasarım konusunda; duşakabin, tente, mobilya, soğutma, korkuluk, dorse profilleri ağırlıklı olmak üzere daha başka pek çok sektörde faaliyet göstermekteyiz.

Özellikle Avrupa ve Amerika marketinde ki pazar payını genişletmeyi amaçlayan firmamız, hurda karışımı bulunmayan yüksek kalitedeki Alüminyum Profillerini, 9 inch'e kadar billetlerle, sahip olduğu CAD/CAM sistemi, tel ve dalma erozyon, CNC torna, kalıp imalatı için gereken konvansiyonel tezgâhlar, Qualanod normlarına uygun 5 mikrondan 25 mikrona kadar kaplama yapabilen eloksal tesisi, dikey ve yatay elektro-statik boyahaneler kullanarak üretmektedir. Sahip olduğumuz 3500 ton kapasiteli ekstürizyon presimiz ile metrede 8 kg'a ve 400 mm'ye kadar büyüklüklere ulaşan profilleri sorunsuz şekilde üretebilmekteyiz. Özellikle büyük ve ağır profil kullanımının yoğun olduğu sektörlerde, firmamızın ürünleri fark yaratmaktadır. 

 

alu1alu1

Misyonumuz

Müşteri beklentileri doğrultusunda satış öncesi, satış ve satış sonrası süreçlerde güvenilir ve etkili bir biçimde hizmet sunmaktır. Firma ortakları olarak gördüğümüz müşterilerimiz ile bir bütün olarak, Alüminyum Piyasasında kalite ile özdeşleşen marka değerimizi ve pazar payımızı her geçen gün arttırmak, Alüminyum Sektörüne getirdiğimiz yeniliklerle piyasada belirleyici olmaktır.

Vizyonumuz

Firmamız, teknolojinin getirdiği yenilikler ışığında, Arge çalışmalarımızı ve ürün çeşitliliğimizi durmadan geliştirmek. “Yenilikçi” ve “Fark Yaratan” hizmetleriyle faaliyet gösterdiği Alüminyum Profil Piyasasında lider olabilmek ve kazanacağı liderliği sürdürmek amacındadır.

Sertifikalarımız

Ürettiğimiz tüm alüminyum profiller TSE, İSO 9001, QUALICOAT ve QUALANOD belgelerine sahiptirler. Bunun yanında ürettiğimiz tüm aksesuarlar ISO kalite belgesine sahiptir.
QUALANOD

QUALANOD Belgesi mimari amaç ile kullanılan aluminyum malzemelerde anodik olarak oluşturulan oksit tabakaları için gerekli kalite spesifikasyon belgesidir.

QUALİCOAT

Boyanmış ürünlerin QUALICOAT kalite belgesi alabilmesi için, kullanılan boyanın da QUALICOAT kalite belgeli olması şarttır. QUALICOAT belgeli tek-katlı bir sistem üzerine, ikinci kat boya uygulanamaz. Bir boyanın formülasyonunda boyanın kalitesine etki edecek herhangi bir değişiklik yapıldığında boyanın yeniden tetkik edilerek belgelendirilmesi gerekir.

TÜV

TÜV Thüringen e.V. Almanya'da teknik muayene, kontroller ve yönetim sistem belgelendirilmesi için Alman devleti tarafından yetkilendirilmiş, bağımsız bir denetim, kontrol ve belgelendirme kuruluşudur.

TS 5247 EN 12020-1

Bu belge Alüminyum Ve Alüminyum Alaşımları - EN AW- 6060 ve EN AW- 6063 Alaşımlarından Ekstrüzyonla İmal Edilmiş Hassas Profilleri üretme spesifikasyon belgesidir.

TS EN 755-1

Alüminyum Ve Alüminyum Alaşımları - Ekstrüzyonla İmal Edilmiş Tellik Çubuk/Çubuk, Boru Ve Profil imalatı üretme spesifikasyon belgesidir.

TS 4922

Metalik Malzemelerin Yüzey İşlemi, Alüminyum ve Biçimlenebilir Alüminyum Alaşımlarının Anodik Oksadasyonu (Eloksal) işlenlerinin yapılım sertifikasyon belgesidir.

MEYER ISO 14001

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, her türlü üretim sektöründe, ürünün ilk aşamasından tüketiciye sunulmasına kadar geçen her adımda çevresel etkilerin dikkate alınarak üretimin gerçekleştirilmesini sağlayan sistematik bir yaklaşımdır.ISO 14001, bir şirketin çevresel performansının kontrol edilmesi ve geliştirilmesi oluşumunu yani sürecini tanımlayan uluslararası bir standarttır. 

MEYER OHSAS 18001

OHSAS 18001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi konusundaki gereklilikleri belirleyen uluslararası bir standarddır. OHSAS 18001, kuruluşların kalite, çevre ve iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemlerini entegre edebilmelerini sağlamak amacıyla ISO 9001 (QMS) ve ISO 14001 (EMS) standardlarıyla uyumlu olacak şekilde geliştirilmiştir.