KURULUŞ : 1968 – ERDİNÇOĞLU TEKNİK PROFİL KOMANDİT ŞİRKETİ

Kurucumuz Sebahattin Erdinç’in “MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ODAKLI” ve “ADİL, DÜRÜST, ŞEFFAF ve YENİLİKÇİ” ticaret anlayışına dayanan ilk tesisimiz 1968 yılında İstanbul Kartal mevkiinde, satış mağazamız ise İstanbul’da ticaretin merkezi sayılan Kapalıçarşı’da hizmete açılmıştır.

O günden bugüne kadar, Aluminyum sektörünün tasarım, planlama, üretim ve satış hizmetleri dallarında faaliyetlerini yeni teknoloji ve yöntemlerle geliştirmiştir.

O günden günümüze kadar değişmeyen tek şey kurucumuz tarafından yaratılmış ve yaşatılmış olan “TİCARET İLKELERİMİZ” olmuştur.

KABUK DEĞİŞTİRME : 2009 – ALUCOREX ALUMİNYUM AŞ.

Yenilikçi vizyonu ve teknolojiye olan ilgisi sebebiyle 2009 yılında firmamız Uluslarası Ticarete başlamış ve ismi ALUCOREX AŞ. olarak değiştirilmiştir.  Aluminyum, ticaret ve ortaklık kelimelerinin İngilizce karşılıklarından ilham alınarak belirlenmiş bu yeni isim, ticaret yapılan tüm kurum veya şahıslarla mutlak şeffaflık ve dürüstlük ilkesi ile çalışıldığını temsil etmektedir.

Uluslararası ticaretin başlatılması ile birlikte, Alucorex Aş. ülke içi organizasyonunu da bu dönemde genişletmiştir. Buna bağlı olarak 6 bölgede hizmet, depo ve satış mağazaları açılmıştır;

  1. Alucorex İstanbul
  2. Alucorex Ankara (İç ve Doğu Anadolu)
  3. Alucorex Ege
  4. Alucorex Karadeniz
  5. Alucorex Akdeniz
  6. Alucorex Sakarya

Aluminyum sektöründe hammadde ticaretinden başlayarak, alüminyumun kullanıldığı birçok alanda tasarım ve satış hizmeti veren firma, bu dönemde organizasyonunu daha çok Duşakabin Sistemleri üzerine yoğunlaştırmıştır. Bu sayede Duşakabin tasarım, üretim ve satış konularında 2012 yılından itibaren Pazar Lideri konumunda bulunmaktadır.

ÜRETİM DEPARTMANININ PROFESYONELLEŞMESİ; 2019 – COREXALL ALUMİNYUM AŞ.

Firmanın ülke içi ve uluslararası lokasyonlarda günden güne hızla artan satışları, üretim departmanının büyümesi ve profesyonelleşmesi gereği doğurmuştur. Bu sebeple Edirne Süloğlu OSB de açılan yeni fabrika ile ilave pres, dikey boyahane gibi son teknoloji ekipmanlarla üretim kapasitesi arttırılmış ve yeni teknolojiler kullanılmaya başlanmıştır.

Ayrıca Cephe Mühendisliği, hammadde ticareti ve lojistik departmanları da organizasyonlarını ayrırmıştır. Günümüzde Alucorex ailesi aşağıda ismi ve hizmet alanı belirtilmiş bir şirketler topluluğuna dönüşmüştür ve gelişimini bu şekilde devam ettirmektedir.

1 – Alucorex Aluminyum Aş (Yurt içi ve Yurtdışı Satış Hizmetleri)

2 – Corexall Aluminyum Aş. (Aluminyum Profil ve Aksesuar Üretimi)

3 – Procorex Mühendislik Hizm. Aş. (Projelendirme ve Uygulama hizmetleri)

4 – RMCorex Aş. (Aluminyum Hammadde Ticareti)

5 – Corexcar Aş. (Lojistik Hizmetleri)

Misyonumuz

Müşteri beklentileri doğrultusunda satış öncesi, satış ve satış sonrası süreçlerde güvenilir ve etkili bir biçimde hizmet sunmaktır. Firma ortakları olarak gördüğümüz müşterilerimiz ile bir bütün olarak, Alüminyum Piyasasında kalite ile özdeşleşen marka değerimizi ve pazar payımızı her geçen gün arttırmak, Alüminyum Sektörüne getirdiğimiz yeniliklerle piyasada belirleyici olmaktır.

Vizyonumuz

Firmamız, teknolojinin getirdiği yenilikler ışığında, Arge çalışmalarımızı ve ürün çeşitliliğimizi durmadan geliştirmek. “Yenilikçi” ve “Fark Yaratan” hizmetleriyle faaliyet gösterdiği Alüminyum Profil Piyasasında lider olabilmek ve kazanacağı liderliği sürdürmek amacındadır.

Sertifikalarımız

Ürettiğimiz tüm alüminyum profiller TSE, İSO 9001, QUALICOAT ve QUALANOD belgelerine sahiptirler. Bunun yanında ürettiğimiz tüm aksesuarlar ISO kalite belgesine sahiptir.